تبلیغات
شهر الكترونیك مشهد - اجزا یك سیستم آموزش مجازی E-Learning

شهر الكترونیك مشهد

صفحه اصلی : Home Page

"این صفحه اولین صفحه‌ای است كه بعداز تایپ كردن آدرس سایت نمایش داده می‌شود. این صفحه دربرگیرنده منویی است كه به بسیاری ازصفحات دیگرنظیرمشخصات مؤسسه آموزشی ،help استفاده از برنامه،profile مدرسان ودانش‌آموزان، فرمهای ثبت نام و جزئیات دوره‌های آموزشی به صورت Hyperink متصل است.

پرونده مدرسانInstructors Profile 

كلیه دانش‌آموزانی كه به اطلاعاتی دررابطه با مدرسان نیازدارند می‌توانند پرونده‌های مربوط به آنها را دراین قسمت مشاهده نمایند. این قسمت به درخواست كنندگان اطلاعاتی را در رابطه با مدرسان گوناگون مرتبط با دوره‌ها وهمچنین تخصصهای ویژه ایشان ارائه می‌دهد.

پرونده دانش‌آموزان: Students Profile

این بخش فهرست كلیه دانش آموزانی راكه برای دوره‌های گوناگون ثبت نام كرده‌اند را دراختیارمی‌گذاردبا انتخاب نام هردانش‌آموز جزئیات مربوط به وی قابل مشاهده می‌باشد.

 مشاوره: Counseling

قسمت مشاوره به صورت 24 ساعته برای راهنمایی دانش‌آموزان درانتخاب دوره موردنظر باتوجه به سوابق آ‌موزشی، استانداردهای كاری و آموزشی، علائق و مسیر حرفه‌ای دانش‌آموزان دراختیار كاربران می‌باشد.

ثبت نام : Registration

از طریق این قسمت فرد می‌تواند برای یك دوره آموزشی مشخص ثبت نام نماید. دانش‌آموزان حق انتخاب بین روش تعیین شده شخصی و روش مبتنی بر راهنمایی مدرس رادارد. دانش‌آموز در هرزمان و از هرمكان برای هردوره‌ای می‌تواند ثبت نام نماید.

كل كره زمین به 6 منطقه زمانی تقسیم گردیده است. با انتخاب شیوه «تعیین شده شخصی» فرد می‌تواند در هرزمانی كه بخواهد به هر دوره آموزشی كه ثبت نام، نموده وارد شود. اما دوره‌های مبتنی برراهنمایی مدرس تنها در زمانهای مشخص تعیین شده قابل دسترسی خواهند بود.

کاتالوگ دوره  :couse catalogue 

این قسمت مشخصات كلیه دوره‌های قابل ارائه و موجود را با ذكر سرفصل‌ها و تعیین دوره‌های زمانی دراختیار قرار می‌دهد.

امتحان :Test

محتوای این امتحان باید پس از پایان هردوره توسط دانش آموز تكمیل گردد و برای اتمام دوره این قسمت اجباری می‌باشد. امتیازات كسب شده در پایگاه داده‌هایی برای ارجاعات و ارزیابی‌های بعدی ذخیره می‌گردد.

گپ : Chat

دانش‌آموزان و مدرسین از این بخش برای انجام بحثها و شفاف كردن نكات تكنیكی استفاده می‌نمایند. ارتباط مقابل بین دانش آموزان نیز از طریق این قسمت قابل اجرا است. كلاس درس: Classroom

این بخش از مهم‌ترین قسمتهای دوره‌های تحت مدیریت مدرسان است. بقیه قسمتهای این صفحه به ابزارهای گوناگون نظیر «قسمت Chat» فهرست مدرسان، دفترچه یادداشت (notepad) و بخش«محتوای آموزشی» نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای تهیه می‌گردد. برای افزایش ویژگی تقابل دراین قسمت امتحان های كوچك و معماهایی نیز گنجانده شده است.

قسمت گپ : Chat Area

برای ارتباط متقابل دانش آموزان ومدرس درطول زمان آموزش مورداستفاده قرار می‌گیرد. دفترچه یادداشت (notepad) برای ثبت نكات مهمی كه به صورت Email هم قابل ارسال می‌باشند بكار گرفته می‌شود. در این قسمت قابلیت استفاده همزمان از چند مدرس دراختیار دانش آموز بوده و همواره فهرستی از مدرسان كه برای رفع مشكلات می‌توان به ایشان ارجاع كرد، دراختیار می‌گذارد.

محدوده شخصی دانش‌آموزان : Student Personal Area

این قسمت برای ارائه كلیه جزئیات مربوط به هرفرد در طول دوره مورداستفاده قرار می‌گیرد. بجزمدیر شبكه (Administrator) هیچكس دیگر اختیارلازم برای به روز كردن این جزئیات را ندارد. این اطلاعات در مراحل دیگر به طرق گوناگون قابل ارائه خواهند بود.

تابلو اعلانات: Notice Board

كلیه پیامهای مهم مرتبط با فن‌آوری اطلاعات به صورت كلی و اطلاعات خاص و ویژه مربوط به دوره‌ها در این قسمت به نمایش درمی‌آیند.

كتابخانه: Library

اینجا مكانی است كه دانش‌آموزمی‌تواند در آن به جزئیات كلیه موضوعات فنی و محتوای دوره‌های آموزشی دست یابد. این قسمت براساس دوره‌های آموزشی گوناگون تقسیم شده است و كلیه مطالب مرتبط به صورت خود آموزهای HTML در این قسمت قرار دارد.

پست الكترونیكی:   E-mail

از این طریق دانش‌آموزان می‌توانند به صورت Off Line با هر كس دیگری ارتباط داشته باشند .دانش‌آموز می‌تواند یادداشتهای خود را از كلاس درس در دفترچه یادداشت (notepad) نوشته ومطالب رابه آدرس الكترونیك فرد موردنظرارسال نماید. دانش‌آموزان از طریق این بخش می‌توانند با مدرسان تماس گرفته و ابهامات خود را برطرف نمایند.

گواهینامه:Certificate

در این قسمت برای دانشجویان قبول شده درامتحانات به صورت Online گواهینامه‌های دیجیتال و یا به شكل مرسوم صادر می‌شود[12] ".

تشریح e-learning   آموزش از طریق شبکه

 e-learningتحت عنوان های : "یادگیری آن لاین، آموزش برمبنای وب ، آموزش بر مبنای کامپیوتر وآموزش ازراه دورشناخته می شود که از طریق اینترنت قابل دستیابی است و یك تجارت اقتصادی روبه رشد نیز محسوب می شود .

طی چندین سال گذشته ،انبوهی ازسایتها که شرکتهای کوچک وبزرگ راهدف قرارداده اند، به وجود آمدند وهرنوع دستورات راهنمایی ازبرنامه های کاربردی نرم افزاری گرفته تا آموزش مدیریت پروژه ها ، را ارائه کردند.

به نقل از سایت جهان آرا

موضوعات

به گالری تصاویر دیدنی شهر الكترونیك مشهد خوش آمدید

شهر الكترونیك مشهد

آرشیو سایت

نظرسنجی

  به نظر شما، لزوم توسعه پورتال mashhad.ir بعنوان درگاه ارتباط مردم با شهرداری مشهد چه اندازه است؟

 • آخرین اخبار

 • ابر برچسبها

آمار وب سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • بازدید ماه آینده :
 • تعداد کل اخبار :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :